Could create table version :No database selected درباره ما – مجموعه فرهنگی قرآنی منهاج الهدی

درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

مجموعه پیش رو کارش را با راه اندازی کانون فرهنگی هنری منهاج الهدی که عضوی از دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد است، در مسجد اباالفضل بلوار عدالت شیراز شروع کرد که در سالروز میلاد حضرت فاطمه الزهرا در سال 1393 در مراسمی با حضور سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد فارس افتتاح شد. مدت چند سال فعالیت های خود را در قالب طرح مسجد محوری و جلسات قرآن ادامه داد و برنامه های متنوعی را در مسجد اجرا کرد و از حضور اساتید و متخصصین بسیاری در آن مکان بهره برد.

تا اینکه به فکر ایجاد یک مجموعه مستقل و جدا افتاد و بعنوان مجموعه فرهنگی و قرآنی و مرکز نیکوکاری منهاج الهدی با شماره ثبت ۵۸۰۷ فعالیت خود را بصورت چند منظوره آغاز کرد. مراسم افتتاحیه را در تاریخ ۱۳/۱۱/۹۷  بصورت رسمی در فرهنگسرای شهید مطهری با حضور مسئولین ذی ربط برگزار کرد و اهداف قرآنی، هیئتی و نیز مرکز خیریه برای کمک به محرومین محورهای عمده این مرگز گردید. بر این اساس

این مجموعه با اهداف خداپسندانه چند زیرمجموعه با اهداف مشخص دارد :
۱- هیئت مذهبی که تحت عنوان هیئت محبان حضرت فاطمه زهرا س فعالیت می کند و شامل دو بخش برادران و خواهران می باشد. در برخی مناسبت ها بصورت جدا و مجزا در بخش برادران و خواهران برگزار می شود و در برخی نیز بصورت عمومی و مشترک اقدام به برگزاری مراسم می کند.
۲- جلسات قرآنی بصیرتی هفتگی که شامل روخوانی، تفسیر و مباحث بصیرتی است در بخش خواهران و برادران جداگانه در دو زمان برگزار می شود و مرکزیت آن مکان مجموعه است.
۳- مرکز نیکوکاری منهاج الهدی که بعنوان خیریه تحت نظر کمیته امداد امام خمینی ره فعال است و کمک به محرومین و مستضعفان در رأس برنامه های آن می باشد.
۳- این مجموعه که بالغ بر صد نفر عضو و ۳۰ نفر کادر دارد که ده نفر خواهر و ۲۰ نفر برادران با تخصص های مختلف و اکثرا جوان می باشند که در این سه حوزه فعال هستند.
این مجموعه ابتدا از سال ۹۳ میلاد حضرت زهرا س در قالب کانون فرهنگی مسجد اباالفضل راه اندازی فعال بوده و مراسمات را در مسجد برگزار می کرده و از سال ۱۳۹۷ در قالب مجموعه فرهنگی قرآنی و نیکوکاری منهاج الهدی در خارج از مسجد به آدرس بلوار عدالت جنوبی خیابان عدل. کوچه شش، فعالیت خود را مستقلا شروع نموده است.

در حال حاضر مدیر مجموعه جناب حجه الاسلام و المسلمین محمدرضا دباغ می باشند و مدیریت داخلی نیز بر عهده جناب آقای سید احمد موسوی می باشد.

مجموعه فرهنگی قرآنی و مرکز نیکوکاری منهاج الهدی آماده دریافت کمک های مردمی جهت مستمندان، سیل و زلزله زدگان ، ایتام و خانواده های تحت پوشش می باشد.

شماره کارت بانکی مشترک به نام حاج آقا دباغ و آقای موسوی:

۶۰۳۷۶۹۷۴۱۲۸۳۰۴۶۲

حساب در بانک صادرات ایران

شماره همراه مدیر داخلی: ۰۹۱۷۳۰۲۲۵۴۵
صفحه اینستاگرام: https://instagram.com/markaz.nikokari.menhajol_hoda?utm_source=ig_profile_share&igshid=442w5varhkb

سایت رسمی: www.minhaj.ir
مجموعه فرهنگی قرآنی و مرکز نیکوکاری منهاج الهدی
شماره ثبت ۵۸۰۷